Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розробили унікальну камеру, що бачить крізь стіни
Вчені з Інституту фотонних наук (ICFO) та компанії Qurv створили новий тип датчиків, які можуть «бачити» предмети в короткохвильовому інфрачервоному світлі (SWIR), недоступному для людського ока. За словами розробників, датчики працюють завдяки нетоксичним напівпровідниковим частинкам, що відкриває нові можливості для камер.
Технологія SWIR може проникати через туман та дим, дозволяючи виявляти матеріали, які відбивають світло по-іншому. Вона базується на колоїдних квантових точках (ККТ), мініатюрних напівпровідникових частинках, які можна налаштовувати на випромінювання або поглинання світла різних довжин хвиль.
Використання ККТ у масовому ринку було обмежене через вміст токсичних металів, таких як свинець чи ртуть. Однак, вчені з ICFO та Qurv розробили новий метод синтезу квантових точок телуриду срібла (Ag2Te), які не містять токсичний газ фосфін — роблячи їх нетоксичними та ідеальними для використання в датчиках SWIR.
«Квантові точки Ag2Te демонструють високу якість та продуктивність, що робить їх ідеальними для використання у камерах. Вони можуть бути використані для розробки нових SWIR-сенсорів, які можна встановити у смарт-автомобілі, роботи, побутову та медичну електроніку. Такі сенсори можуть інтегруватися в датчики LiDAR для створення тривимірних зображень та розширити можливості додатків віртуальної реальності», — пояснили вчені.
Нагадаємо — у вересні дослідники з лабораторії Університету Каліфорнії в Санта-Барбарі запропонували нову технологію, що дає змогу отримувати високоякісні зображення нерухомих об'єктів з використанням лише сигналів Wi-Fi. Новий метод використовує геометричну теорію дифракції та відповідні конуси Келлера для відстеження країв об'єктів.