Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені спрогнозували загибель Землі через контакт з невідомою зіркою
У новому дослідженні вчені з’ясували, що станеться із Землею, якщо до Сонця наблизиться небезпечна зірка на відстань менше, ніж 100 астрономічних одиниць (15 млрд км). Керівником дослідження став астроном з Бордоської астрофізичної лабораторії CNRS та Університету Бордо Шон Реймонд.
За словами науковців, стабільна передбачуваність у нашій Сонячній системі не буде тривалою. Сонце продовжуватиме еволюціонувати і протягом наступного мільярда років стане більш яскравим. Земля знаходиться страшенно близько до внутрішнього краю придатної для життя зони. Якщо наша планета наблизиться трохи ближче до Сонця — крихкий баланс, який дозволяє рідкій воді утримуватися на поверхні, буде порушено.
У цьому ж діапазоні в один мільярд років є близько 1% шансів на зустріч із небезпечною зіркою. «У Землі залишився мільярд років у придатних для життя умовах у закритій системі, якою є Сонячна система», — наголосили дослідники.
Як пояснили вчені, більшість блукаючих зірок, які ще називають міжгалактичними зірками, ніколи не наблизиться до Сонця. Але відомо про кілька сотень подібних зірок, які теоретично в майбутньому можуть це зробити. «Зірки, що проходять повз, можуть мати подальший вплив на орбіти планет. Якщо зоря наближається до нас, то наша Сонячна система перестане бути закритою системою», — наголосили астрономи.
Більшість варіантів моделювання показало, що це планети Сонячної системи не знищить катастрофічне наближення міжгалактичної зірки, але виживання може означати різні речі. Тобто, хоча всі планети залишаться пов’язаними гравітацією із Сонцем, їх орбіти будуть сильно порушені. Для Землі це означатиме смерть всього живого на ній. «Земля може полетіти в Хмару Оорта, у дуже далеку ділянку космосу, яка оточує нашу Сонячну систему і знаходиться в десятках тисяч астрономічних одиниць від нашої планети. У такому випадку Земля, як планета, довго не зможе існувати», — підсумували науковці.
Нагадаємо — раніше хіміки з факультету астрономії та обсерваторії Стюарда Університету Аризони, вперше виявили фосфор на околиці Чумацького Шляху. Попередні дослідження показали, що хімічний елемент існує поблизу Сонця, а також в інших внутрішніх частинах нашої галактики: фосфор утворюється, коли атоми кремнію в зірках (наприклад, на Сонці) зв’язуються з нейтронами. Вважається, що такий зоряний нуклеосинтез відповідальний за утворення хімічної речовини. Це також пояснює й те, чому фосфор у космосі не знаходили далі від Сонця.