Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені спростували іншопланетне походження аномальних зоряних структур у космосі
Астрономи заявили, що виявили навколо кількох зірок у космосі потенційні структури, які могли бути створені інопланетянами. Недавно було виявлено, що навколо семи зірок можуть знаходитися так звані сфери Дайсона, велика частина випромінювання яких виявляється в інфрачервоному діапазоні. Це може свідчити про наявність навколо цих зірок штучно створених структур для збирання енергії. Проте нова стаття, опублікована на сервері препринтів arXiv, пропонує інше, менш захопливе пояснення цьому явищу, пише Science Alert.
Раніше вчені шукали зірки з надлишковим інфрачервоним випромінюванням, що може вказувати на існування сфер Дайсона — гіпотетичних структур, які могли б бути побудовані розвиненими цивілізаціями для збору енергії. З п’яти мільйонів потенційних джерел такого випромінювання вони виділили лише сім кандидатів.
У новій статті вчені проаналізували отримані результати та вирішили з’ясувати, чим насправді можуть бути потенційні сфери Дайсона. Науковці шукали радіоджерела в радіусі 10 кутових секунд від позицій можливих кандидатів. У трьох кандидатів, названих A, B і G, були виявлені радіоджерела. Автори дослідження вважають, що навколо цих семи зірок, швидше за все, немає сфер Дайсона, і що це, ймовірно, далекі галактики, приховані пилом.
Присутність пилу могла вплинути на розподіл інфрачервоного випромінювання у кандидатів на сфери Дайсона. Об'єкти A і G, найімовірніше, є галактиками, а об'єкт B також вважається далекою галактикою. Вчені виявили активні ядра галактик зі надсвітловими струменями, які можуть бути квазарами, що випромінюють величезну кількість енергії, але їх закривають гарячі пилові хмари, що дозволяє спостерігати лише інфрачервоне випромінювання.
«Хоча поки що немає доказів існування сфер Дайсона чи інопланетян, це не означає, що вони не можуть існувати. Дослідження продовжуються, і, можливо, в майбутньому з’являться нові докази, які дозволять дати остаточні відповіді на ці запитання», — підсумували дослідники.