Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відкрили нове космічне явище, походження якого не можуть пояснити
Космічний телескоп «Зонд Ейнштейна» (EP), запущений Китаєм у січні 2024 року, зафіксував унікальне астрономічне явище — транзієнтний об'єкт EP240408a, який демонструє короткочасні спалахи, подібні до феєрверків. Свіже відкриття може свідчити про виявлення досі невідомого типу космічних об'єктів, інформує Interesting Engineering.
Об'єкт було виявлено ще 8 квітня, коли його рентгенівське випромінювання посилилося у 300 разів всього за 12 секунд, після чого повністю згасло протягом 10 днів. За словами провідного дослідника проекту Юаня Вейміна, подібні явища складно зафіксувати іншими телескопами.
«Зонд Ейнштейна», також відомий як «Тяньгуань», оснащений передовою рентгенівською технологією, що включає два інструменти: ширококутний телескоп WXT і телескоп для детальних спостережень. Технологія, натхненна будовою очей омара, дозволяє одночасно охоплювати широку ділянку неба та проводити сфокусовані дослідження.
За час роботи телескоп вже ідентифікував 60 транзієнтних подій, включаючи різні космічні об'єкти: зірки, нейтронні зорі, білі карлики, чорні діри, наднові та гамма-спалахи. У вересні він уперше отримав рентгенівські знімки Місяця. Крім того, телескоп зафіксував гамма-спалах на відстані 25,6 мільярда світлових років.
Нагадаємо — міжнародна група вчених під керівництвом Марії Гайдукової з Астрономічного інституту Словацької академії наук дійшла висновку, що метеорит, помічений над Тихим океаном у 2014 році, найімовірніше, походив із Сонячної системи, а не з міжзоряного простору. Дослідження, проведене на основі статистичного аналізу, також вказує, що уламки цього метеориту не могли пережити проходження через атмосферу Землі.