Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відправлять унікальну космічну місію, що вперше покаже приховану частину Меркурія
Космічний апарат BepiColombo, спільна місія Європейського космічного агентства (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), здійснить шостий і останній проліт над Меркурієм сьогодні, 8 січня. На відстані всього 295 км від поверхні планети апарат виконає фотографування, збиратиме наукові дані про оточення планети та випробовуватиме інструменти перед початком основної місії у 2027 році.
Під час цього прольоту BepiColombo пройде через тіньову частину планети, перебуваючи у повній темряві понад 23 хвилини. Оператори місії заздалегідь підготують апарат, підвищуючи температуру його компонентів для економії енергії. Особливий інтерес представляє північний полюс Меркурія, де знаходяться кратери, які ніколи не освітлюються Сонцем і можуть містити воду у формі льоду.
Наукові інструменти апарата досліджуватимуть магнітне поле Меркурія, заряджені частинки, пил і температурні зміни під час прольоту. Дані, зібрані за допомогою магнітометрів, аналізаторів частинок і камер, зможуть доповнити попередні спостереження місії Messenger та перших п’яти прольотів BepiColombo.
Місія, яка розпочалася у 2018 році, складається з двох орбітальних модулів: європейського Mercury Planetary Orbiter (MPO) та японського Mercury Magnetospheric Orbiter (Mio). Їх доставляє до Меркурія транспортний модуль ESA. Очікується, що до 2026 року апарат вийде на полярну орбіту Меркурія, щоб розпочати основну фазу збору даних, яка триватиме щонайменше рік.