Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені встановили світовий рекорд з генерації термоядерного синтезу
Британські вчені побили рекорд з виробництва енергії термоядерного синтезу в останньому експерименті з використанням машин Joint European Torus (JET).
Ядерний синтез — це той самий процес, який Сонце використовує для виробництва тепла. Прихильники ядерного синтезу вважають, що одного дня він може допомогти в боротьбі зі зміною клімату, забезпечивши рясне, безпечне і чисте джерело енергії.
Команда на установці JET поблизу Оксфорда в центральній Англії згенерувала 69 мегаджоулів за п’ять секунд, використавши 0.2 міліграма палива, побивши попередній рекорд, встановлений у 2022 році, на 10 мегаджоулів. Цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією близько 41 000 будинків протягом п’яти секунд.
«JET працював в умовах, максимально наближених до умов електростанції, наскільки це можливо для сучасних установок, його досвід буде використовуватися на всіх майбутніх електростанціях», — сказав Ян Чепмен, генеральний директор UKAEA.
«Результати досліджень JET мають вирішальне значення не лише для ІТЕР — мегапроекту з дослідження термоядерного синтезу, що будується на півдні Франції, але й для інших глобальних проектів з термоядерного синтезу, спрямованих на майбутнє безпечної, низьковуглецевої та сталої енергетики», — додав він.
Нагадаємо — науковцям вдалося віднайти шлях до отримання безмежної термоядерної енергії. Вчені змогли створити реакцію термоядерного синтезу, під час якої з’явилося більше енергії, ніж було витрачено на її запуск. Про цей науковий прорив уперше заявили ще наприкінці 2022 року. Однак лише зараз одразу п’ять наукових статей, опублікованих у журналах Physical Review Letters і Physical Review E, офіційно це підтвердили.