Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені винайшли найменший у світі детектор квантового світла, що може змінити галузь квантових технологій

5:21 pm, 20 Травня, 2024

Науковці з Великобританії розробили найменший у світі детектор квантового світла, що відкриває нові можливості для розвитку квантових комп’ютерів та інших квантових технологій. Детектор, розміром лише в кілька нанометрів, вбудований у кремнієвий чип і здатен виявляти одиночні фотони.

Така мініатюризація може значно спростити масштабування квантових комп’ютерів, роблячи їх більш доступними і ефективними. Детектор працює на основі надпровідних нанодротів і здатен з високою точністю вловлювати квантові стани світла. Його розробка дозволяє обробляти інформацію на рівні окремих фотонів, що є критично важливим для квантових обчислень та захищеної квантової комунікації. Впровадження цього детектора може прискорити розвиток квантових мереж і систем, забезпечуючи нові рівні швидкості і безпеки передачі даних.

Новий детектор може бути використаний для розвитку квантового інтернету та інших високотехнологічних додатків, які потребують надзвичайно точного вимірювання квантових станів. Це відкриття можна порівняти з винаходом транзистора, який свого часу революціонізував електроніку і комп’ютерні технології.

У Китаї вже рік неофіційно працює перший національний квантовий комп’ютер, що свідчить про значний прогрес у цій галузі. Цей комп’ютер використовує 24-кубітний процесор на надпровідних чипах і здатен виконувати завдання штучного інтелекту у 180 мільйонів разів швидше, ніж найпотужніші класичні комп’ютери.

Технологічна компанія Atom Computing також зробила квантовий прорив, створивши комп’ютер з понад 1000 кубітів, використовуючи нейтральні атоми, що утримуються лазерами у двовимірній решітці. Це дозволяє легко масштабувати систему і додавати більше кубітів, що відкриває шлях до створення більш потужних і надійних квантових машин.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$66,189.62

1.21%

ETH

$3,566.91

5.19%

BNB

$607.17

2.09%

XRP

$0.49

3.86%

SOL

$145.23

2.77%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше