Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені винайшли технологію створення максимально ефективних сонячних батарей
Науковці зробили прорив у розвитку сонячних батарей, розробивши новий метод створення ефективніших перовскітових сонячних елементів. Ці елементи, що вважаються альтернативою традиційним кремнієвим сонячним батареям, вирізняються низькою вартістю виробництва та великою гнучкістю.
Попри свої переваги, перовскітові сонячні батареї раніше відставали від кремнієвих за ефективністю. Нова технологія, що комбінує перовскітові та органічні сонячні елементи, демонструє ефективність, однак дослідники стикалися з проблемою фазового розділення, яке негативно впливало на продуктивність.
Перспективи таких комбінованих сонячних елементів є високими, оскільки вони можуть значно підвищити загальну ефективність перетворення сонячної енергії. Розв’язання проблеми фазового розділення відкриває нові можливості для вдосконалення технології та забезпечення її ширшого застосування у виробництві енергії.
Новітні розробки обіцяють не лише зниження вартості сонячних панелей, але й збільшення їхньої доступності. Використання передових технологій може кардинально змінити енергетичний ландшафт, роблячи відновлювану енергію ще більш привабливою та ефективною.
Нагадаємо — дослідники з Технічного університету Данії знайшли просте, проте інноваційне рішення, яке дає змогу значно підвищити ефективність сонячних батарей. Вчені застосували альтернативний підхід — вони поєднали сполуки селену (застарілий матеріал для батарей) і кремнію (сучасний і широко використовуваний). Селен діє як фотопоглинач, поглинаючи кілька довжин хвиль сонячного світла для виробництва електрики. Науковці кажуть — це робить його більш універсальним, ніж кремній.