Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені висунули революційну гіпотезу про те, що астероїд Бенну міг бути планетою Сонячної системи
Наукпоп-медіа Space інформує: складі зразків, взятих з навколоземного астероїда Бенну, вчені виявили хімічне сполучення фосфату-натрію, що вказує на водне минуле космічного каменя.
Торік у вересні після семирічної подорожі космічний апарат NASA OSIRIS-REx доставив на Землю зразки гірської породи, зібрані на астероїді Бенну. Сам збір зразків відбувся у жовтні 2020 року.
Відкриття фосфату магнію-натрію здивувало вчених, адже попереднє сканування Бенну не показувало наявності цього з'єднання сполук. На Землі такі хімічні тандеми містяться у деяких мінералах і живих організмах, беручи участь у біохімічних процесах та будові кісток і зубів. Дослідники вважають, що наявність цього фосфату та інших елементів у складі Бенну вказує на те, що астероїд міг бути частиною невеликої древньої водної планети, яка давно зникла у Сонячній системі. Однак ця гіпотеза потребує подальшого підтвердження.
Крім того, у зразках Бенну виявлено шаруваті силікати, що містять магній — серпентин і смектит. Ці гірські породи на Землі можна знайти в океанічних хребтах.
Хоча поверхня Бенну могла змінитися під впливом води, деякі давні особливості залишилися з часів формування Сонячної системи. Вчені вважають, що у зразках містяться частинки протопланетного диска, з якого понад 4 мільярди років тому сформувалися планети, включно із Землею.