Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили аномальну чорну діру, що спричинює коливання орбіти Марса кожні 10 років
Американські вчені підрахували, що маленькі первинні чорні діри (ПДЧ) можуть пролітати через Сонячну систему раз на десятиліття. Такі діри, які могли утворитися у перші секунди після Великого вибуху і бути невидимими для людського ока, а проте залишати слід. Про це пише Science Alert.
За словами дослідників, якщо ПЧД пролетить на відстані близько 450 млн км від Марса, це спричинить невелике коливання орбіти планети, яке можна буде зафіксувати за допомогою датчиків. Таке коливання може становити всього 1 метр за 10 років, але завдяки точному спостереженню за Марсом це можна буде відстежити з високою ймовірністю.
«На наше щастя, астрономи десятиліттями відстежували звичайні космічні камені, які пролітали через нашу Сонячну систему, тож ми змогли обчислити типові властивості їхніх траєкторій і почати порівнювати їх з дуже різними типами траєкторій і швидкостей, якими повинні рухатися первісні чорні діри», — зазначають астрофізики.
Новітнє дослідження є частиною спроб вчених зрозуміти вплив первинних чорних дір на планети Сонячної системи. На відміну від повільних астероїдів, які рухаються по стабільних орбітах, ПЧД проходять через систему зі швидкістю до 200 км/с, що робить їх вплив особливим.
Нагадаємо — Європейське космічне агентство (ESA) планує запустити супутник DRACO у 2027 році. Ціль — вивчити, як він розпадатиметься під час входу в атмосферу Землі. Метою місії є збір унікальних даних про те, як супутники розпадаються при повторному вході в атмосферу. Науковці сподіваються, що майбутні апарати будуть розроблені таким чином, щоб повністю згоряти, мінімізуючи утворення космічного сміття.