Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили дев’яту планету Сонячної системи — це не Плутон
Дослідники продовжують пошуки дев’ятої планети Сонячної системи, яка перебуває за орбітою Плутона. Цього разу вчені використали дані роботизованого комплексу телескопів Pan-STARRS, щоб охопити найбільшу ділянку космосу в пошуках цього загадкового світу.
За результатами дослідження, опублікованого в The Astronomical Journal, науковці вважають, що дев’ята планета знаходиться на відстані в 500 разів більшій, ніж відстань від Землі до Сонця. Оцінюється, що маса цього тіла в 6.6 рази перевищує масу Землі.
Дослідження значно звузило район пошуку, виключивши приблизно 78% раніше запропонованих місць розташування планети. Тепер учені зосереджені на 20% неідентифікованих регіонів, де дев’ята планета все ще може перебувати.
Автори дослідження сподіваються, що спостереження за цією частиною Сонячної системи за допомогою наземного телескопа в Обсерваторії імені Віри Рубін допоможе знайти дев’яту планету.
Нагадаємо — у січні астрофізик-теоретик Амір Сірадж з Прінстонського університету підрахував, скільки саме чужих планет може існувати в космосі, прихованих від нашого зору. За його підрахунками, на суто математичному рівні може існувати 1.2 планети з масою, більшою за Марс; 2.7 — з масою, порівнянною з Марсом; і 5.2 — з масою, порівнянною із масою Меркурія.