Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили гігантські стародавні зірки, про існування яких не було відомо
Астрономи відкрили таємничу групу гігантських старих зірок у серці Чумацького Шляху, які випромінюють хмари пилу і газу розміром із Сонячну систему.
Зірки, які отримали назву «старі курці», були невидимими протягом багатьох років, згасаючи майже до невидимості, а потім раптово випускали величезні хмари диму. Відкриття було зроблено під час моніторингу майже мільярда зірок в інфрачервоному світлі протягом 10-річного дослідження нічного неба.
«Вони сидять там і просто раптово викидають матерію, — сказав професор Філіп Лукас з Хартфордширського університету, який керував спостереженнями. «Це новий тип зірок, і всі вони, схоже, скупчилися в одній частині неба, дуже близько до центру нашої галактики Чумацький Шлях».
Астрономи поставили собі за мету зафіксувати рідкісні новонароджені зорі - відомі як протозорі - під час еквівалентного зоряному стрибку росту. У ці періоди молоді зорі швидко набирають масу, поглинаючи навколишній зореутворюючий газ, що призводить до раптового збільшення світності.
Команда відстежила сотні мільйонів зірок і виявила 32 протозірки, що спалахували, які збільшили свою яскравість щонайменше в 40 разів, а в деяких випадках — більш ніж у 300 разів.
Однак в аналізі несподівано з’явилася ще одна група червоних гігантських зірок поблизу центру Чумацького Шляху. Коли вони були вивчені більш детально за допомогою Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії, 7 з них були віднесені до нового типу червоних гігантських зір, які дослідники назвали «старими курцями». Лукас припустив, що конвекційні потоки і нестабільність всередині зірки можуть викликати викид величезних стовпів диму.
Нагадаємо — науковці представили докази існування масивної зірки з раннього Всесвіту, яка не вписується у сучасні уявлення про космос. Стародавня зоряна дивачка, яку дослідники назвали «Зіркою Барбінгеймера», ймовірно, мала у своєму ядрі суміш елементів, яку ніколи раніше не бачили.