Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили у космосі ключовий компонент для зародження життя
Науковці з Гавайського Університету, розташованого у Маноа, досягли значного прогресу у вивченні джерел життя у космічному середовищі. Вчені виявили гліцеринову кислоту, яка вважається важливою складовою для метаболічних процесів у живих організмах. Прорив став можливим завдяки створенню молекули в умовах, що нагадують космос, — при низьких температурах на наночастинках, покритих льодом.
Результати дослідження були опубліковані у фаховому науковому журналі Science Advances у співпраці з групою вчених з Університету Міссісіпі. Дві команди науковців провели експерименти з моделями міжзоряного льоду, синтезувавши гліцеринову кислоту за допомогою аналогів космічних променів.
Вчені пояснили: гліцеринова кислота, яка є основою для гліколізу, процесу перетворення їжі в енергію, була виявлена у космосі. Це свідчить про її можливе формування у молекулярних хмарах та областях зореутворення, перш ніж вона потрапила на Землю через космічні тіла.
«Розуміння того, як ці молекули формуються в космосі, має вирішальне значення для розгадки таємниць походження життя», — зазначив професор Ральф I. Кайзер.
Нагадаємо — під час майбутньої космічної місії на супутники Сатурна і Юпітера роботизовані системи вивчатимуть крижані світи з водними океанами під поверхнею і шукатимуть там позаземне життя. Для цього вчені використовуватимуть кріоботів, які проб’ються крізь крижану поверхню супутників і запустять туди зонд, який зможе досліджувати рідкий океан.