Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з Китаю розробили найбільший в історії квантовий чип
Китайські науковці розробили квантовий чип на 504 кубіти, який буде доступний дослідникам з усього світу через нову хмарну платформу для квантових обчислень.
Чип «Сяохун» призначений для покращення систем, що управляють поведінкою та взаємодією квантових бітів, або кубітів, у квантових комп’ютерах. Вчені сподіваються, що новий чип допоможе збільшити потужності існуючих квантових комп’ютерів, щоб ті могли обробляти складніші завдання.
«Сяохун» був розроблений фахівцями Центру з квантової інформації та квантової фізики, що входить до складу Китайської академії наук (КАН). Китайська компанія з квантових обчислень QuantumCTek, яка отримала перший чип, тепер працюватиме спільно з Квантовою групою China Telecom для інтеграції чипа до нового квантового комп’ютера. Ця система потім буде надана дослідникам з усього світу через розроблену Квантовою групою China Telecom хмарну платформу для квантових обчислень.
Заступник генерального директора Квантової групи China Telecom Уан Чжень заявив, що нова система дозволить фахівцям з різних галузей ефективно проводити дослідження з актуальних проблем та алгоритмів. Вчені сподіваються, що доступ до «Сяохун» через хмару сприяє розробці великомасштабних систем вимірювання та управління у квантових обчисленнях (quantum computing measurement and control systems, QCMCS).
Квантові комп’ютери працюють за принципово іншими законами, ніж класичні комп’ютери. На відміну від класичних бітів, які можуть бути представлені лише як 0 або 1, кубіти можуть існувати в кількох станах одночасно. Це дозволяє квантовим комп’ютерам виконувати розрахунки паралельно та з неймовірною швидкістю, якщо кубіти пов’язані через квантову заплутаність.