Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з Китаю запустять квантову космічну мережу зв’язку для зашифрованого спілкування
Китайська академія наук (Chinese Academy of Sciences, CAS) заявила, що країна готується до запуску нового покоління квантових комунікаційних супутників. Пристрої слугуватимуть космічними платформами для експериментів Піднебесної із квантової науки.
Технологія розподілу квантових ключів (Quantum Key Distribution, QKD) передбачає використання джерела фотонів на супутниках, що генерує окремі кванти світла — кубіти. Фотони поляризуються у певних орієнтаціях для передачі квантової інформації. Супутник здатний створювати випадкові, але заплутані пари фотонів, тим самим формуючи секретні ключі, які передають на дві наземні станції.
Науковці пояснюють: такий метод дає змогу двом сторонам вести зашифровану комунікацію і розшифровувати дані за допомогою ключів, створених на основі квантових властивостей. Свого часу китайський супутник Micius встановив новий рекорд дальності передачі захищених даних за допомогою квантових засобів, здійснивши передачу ключів між наземними станціями у Китаї та в Австрії.
Розміщення нових квантових супутників на вищих орбітах, схожих з орбітами GPS-супутників, надасть більший огляд земної поверхні, впевнені дослідники. Збільшення висоти також продовжить час видимості супутників для наземних станцій.
У CAS заявили, що квантові космічні технології можуть призвести до проривів у дослідженні далекого космосу і виявленні гравітаційних хвиль у космосі.
Китай — не єдина країна, яка активно працює для зміни методів передачі конфіденційних даних у космосі. Минулого року стало відомо, що ЄКА (Європейське космічне агенство) створює демонстраційний супутниковий комплекс EAGLE-1 — систему для безпечного розподілу квантових ключів, що забезпечує перевірку на орбіті та демонстрацію кібербезпеки наступного покоління по всій Європі.