Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені зафіксували астероїди, що рухаються у напрямку Землі зі швидкістю 79 000 кілометрів на годину
Астрономи з’ясували, що зоряна система Альфа Центавра рухається у бік Сонячної системи зі швидкістю 79 000 км/год, а її гравітаційний вплив сприяє викиду астероїдів, комет і пилових частинок. Деякі з яких уже можуть перебувати в нашій системі, повідомляє Universe Today.
Згідно з дослідженням, опублікованим у Planetary Science Journal, приблизно через 28 000 років Альфа Центавра досягне свого максимального зближення із Сонцем — 200 000 астрономічних одиниць (1 а.о. ≈ 150 млн км). Вчені припускають, що за останні мільйони років ця система вже викинула до 1 мільйона астероїдів у Хмару Оорта — далеке скупчення крижаних тіл на околицях Сонячної системи.
Комп’ютерне моделювання показало, що лише невелика кількість частинок, здебільшого розміром 3 мікрометри, змогли пережити міжзоряну подорож на відстань 4,3 світлових роки (≈272 000 а.о.) й досягти околиць Сонячної системи. Деякі з них могли навіть потрапити в атмосферу Землі. Очікується, що протягом наступних тисячоліть кількість таких міжзоряних частинок значно зросте.
Якщо підтвердиться, що матеріал із Альфа Центавра вже потрапляє до нас, це відкриє можливість вивчати склад цієї зоряної системи без необхідності відправляти туди зонди. Це дозволить отримати унікальну інформацію про екзопланети нашого найближчого зоряного сусіда.