Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені зафіксували рідкісне злиття двох нейтронних зірок, що спровокувало утворення чорної діри
Унікальне дослідження астрофізиків з Інституту Нільса Бора дозволило вперше визначити температуру елементарних частинок у радіоактивному сяйві, що виникло після злиття двох нейтронних зірок та подальшого утворення чорної діри. Про це пише наукпоп-медіа Phys.
Космічне зіткнення створило найменшу з відомих чорних дір і спричинило потужний вибух, відомий як «кілонова». Під час вибуху виділилася колосальна кількість радіації, а яскравість сяйва перевищила світність сотень мільйонів Сонць і тривала кілька днів.
Міжнародна команда науковців під керівництвом Центру Cosmic DAWN, об'єднавши дані телескопів з усього світу, змогла простежити процес утворення важких елементів — стронцію та ітрію. Температура розжареної речовини після вибуху сягала мільярдів градусів, що у тисячі разів перевищує температуру в центрі Сонця. За таких екстремальних умов утворилася іонізована плазма, де електрони вільно рухалися, не приєднуючись до атомних ядер.
За словами співавтора дослідження, аспіранта Расмуса Дамгаарда, сенсаційне відкриття дає науковцям унікальну можливість спостерігати за народженням атомів у режимі реального часу — до, під час і після їх утворення. Такі спостереження допомагають краще зрозуміти процеси формування важких металів у космосі та відтворити умови, подібні до тих, що існували після Великого Вибуху.
Раніше ми інформували про те, що світло, яке подолало 6,9 мільярда років, відкрило кільце раніше невідомих галактик розміром 1,3 мільярда світлових років, яке не вписується у відомі механізми формування структур. Відкриття, назване «Великим Кільцем», може вимагати перегляду стандартної моделі космології.