Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені зафіксували у космосі вибухи невідомого походження
Науковці виявили таємничі вибухи у космосі, які заведено вважати швидкими радіосплесками (FRB). Вчені припускають, що вони можуть бути пов’язані з найекстремальнішими зірками у Всесвіті, пише Space.
Дослідники вперше зафіксували FRB ще у 2007 році. Дотепер походження раптових вибухів у космосі залишається невідомим, однак у вчених з’явилася гіпотеза: причиною можуть бути нейтронні зірки з надпотужним магнітним полем — магнетари.
Зв’язок між явищами виявила команда дослідників з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка (MPIfR) та Університету Манчестера.
«Коли ми вирішили порівняти магнетарне випромінювання з випромінюванням FRB, ми очікували, що вони будуть схожими», — розповів Майкл Крамер, перший автор статті про результати дослідження і директор MPIfRi. — «Однак ми не сподівалися, що всі радіогучні нейтронні зорі поділяють цей універсальний масштаб».
Вчені пояснюють: коли магнітні силові лінії зоряного ядра «вдавлюються» під час космічного колапсу, створюються магнітні поля, які у тисячу мільярдів разів сильніші за магнітне поле Землі. А проте, деякі нейтронні зорі мають потужніші магнітні поля, які перевищують навіть це значення.
На сьогодні астрономам відомо близько 30 магнетарів, і близько 6 з них випромінюють радіохвилі. Це наштовхнуло вчених на теорію, що FRB походять від магнетарів за межами Чумацького Шляху — так званих позагалактичних магнетарів.