Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені запропонували революційний метод пошуку життя на планетах, де немає циклів дня та ночі
Астрофізики досліджують можливість існування життя на планетах, де немає змін дня і ночі, як на Землі. Мільярди потенційно придатних для життя планет, відомих як M-Earths, обертаються навколо червоних карликів — зірок, що є значно холоднішими за наше Сонце. Через це багато з цих планет приливно захоплені: одна їхня сторона завжди освітлена, а інша залишається у вічній темряві, інформує Science Alert.
«На Землі життя розвивається у відповідності до циркадних ритмів — циклів дня і ночі, які впливають на наші біохімічні процеси. Однак на планетах без таких циклів життя може адаптуватися по-іншому. Наприклад, організми, що живуть у темних середовищах Землі, мають біоритми, підлаштовані до інших факторів, як-от температура або припливи», — пояснюють науковці.
Останні дослідження показують, що на M-Earths можуть існувати природні цикли температури, вологості та опадів, що могли б стати основою для розвитку біоритмів у потенційних форм життя. Однак ці цикли не будуть пов’язані з обертанням планети.
Свіже дослідження ставить під сумнів чинні наукові уявлення про життя і нагадує, що, якщо воно існує на інших планетах, воно може бути абсолютно не схожим на те, що людство звикло бачити на Землі.
Раніше ми розповідали про те, що вчені знайшли неспростовні докази деформації Сонячної системи та планетарних орбіт. Мільярди років тому повз Сонячну систему могла пролетіти зірка, що суттєво змінила її структуру. Нове дослідження вчених припускає, що цей проліт міг вплинути на орбіти тисяч небесних тіл за межами орбіти Нептуна, а деякі з них, ймовірно, були захоплені планетами-гігантами, такими як Юпітер і Сатурн, ставши їхніми супутниками.