Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені заявили, що Всесвіт може бути комп’ютерною симуляцією
Британський фізик Мелвін Вопсон опублікував дослідження, згідно з яким наш Всесвіт є «штучною реальністю, що нагадує комп’ютерну симуляцію». Про це пише фаховий науковий журнал AIP Advances.
Дослідник сформулював правило, що передбачає генетичні мутації в організмах з оцінкою їхніх можливих наслідків. Воно ґрунтується на другому законі термодинаміки, який стверджує, що ентропія (величина, яка вимірює залежність між тепловою енергією та температурою — ред.) може збільшуватися або залишатися незмінною в часі. Своє відкриття Вопсон назвав другим законом інфодинаміки.
«Цей підхід, за якого видаляється зайва інформація, нагадує процес комп’ютерного видалення або стиснення непотрібного коду для економії місця зберігання та оптимізації енергоспоживання. Як результат — він підтверджує ідею, що ми живемо у симуляції», — зазначив фахівець.
Це не перший випадок, коли дослідники ставлять під сумнів реальність Всесвіту. Раніше ми розповідали про науковця Едварда Фредкіна, який стверджував, що Всесвіт може бути комп’ютерною програмою. На думку вченого, закони фізики та самого Всесвіту в цілому є результатом роботи комп’ютерного алгоритму. Проте найцікавіша ідея Фредкіна полягала у поданні Всесвіту як «клітинного автомата», колекції обчислювальних осередків, що працюють за певними правилами. Він припускав, що ці прості правила можуть породити всю складність космосу.