Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені здійснять перше в історії дослідження Венери від ядра до атмосфери
Комітет наукових програм Європейського космічного агентства офіційно схвалив місію з вивчення Венери від ядра до атмосфери. Головний підрядник місії EnVision буде обраний до кінця 2024 року, після чого розпочнеться розробка та виробництво космічної станції та наукових приладів.
Запуск апарату відбудеться у 2031 році на важкій європейській ракеті Arian 6. Венеру іноді називають злим близнюком Землі. Обидві планети близькі за своєю будовою та масогабаритними характеристиками. Але в нашому випадку геологія та еволюція призвели до виникнення біологічного життя та до появи людини, а на Венері умови склалися пекельні. Температура на поверхні цієї планети в середньому становить 464 °C, а тиск повітря в 92 рази більше, ніж на поверхні Землі.
Орбітальний венеріанський зонд EnVision вперше вивчатиме будову Венери від ядра до поверхні і всю її атмосферу. Цим займатимуться радари та спектрометри. Вивчаючи геологію Венери, її тектонічну активність, хімічний склад атмосфери та поверхні, а також сліди від метеоритної та астероїдної активності у минулому вчені розраховують зрозуміти її історію.
«Особливістю EnVision є підхід місії до вивчення усієї планети як системи. Вона досліджуватиме поверхню, внутрішню структуру та атмосферу Венери з безпрецедентною точністю, що дозволить нам зрозуміти, як вони працюють і взаємодіють один з одним. Наприклад, EnVision використовуватиме кілька методів вимірювань для пошуку ознак активного вулканізму на поверхні та в атмосфері», — пояснила науковий співробітник місії Енн Грете Страуме-Лінднер.
Це буде друга європейська місія до Венери. Програма «Венера Експрес» (2005−2014) ЕКА була зосереджена на атмосфері планети, але також було зроблено вражаючі відкриття, які вказали на можливі вулканічні осередки на поверхні планети. Вивчення атмосфери продовжилося за допомогою місії JAXA «Акацукі», яка, активно відстежує рух атмосфери та погоду на Венері.
Нагадаємо — вчені зробили революційне відкриття, яке підтверджує існування життя на Венері. У цьому дослідникам з Массачусетського технологічного інституту допомогло відтворення умови атмосфери Венери та перевірка 20 біогенних амінокислот на реакцію з концентрованою сірчаною кислотою.