Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені знайшли частинки ранньої Сонячної системи у метеориті, що впав на Землю
Науково-популярне медіа Science Alert інформує: свіже дослідження астрофізиків показало, що всередині метеорита NWA 14 250, який впав на Землю шість років тому, знайдені частинки речовини, що виникла у протопланетному диску 4,5 мільярда років тому. Це відкриття допоможе краще зрозуміти історію формування нашої Сонячної системи.
Науковці пояснюють: Сонячна система утворилася з диска пилу і газу, що обертався навколо новонародженого Сонця. Протягом мільярдів років первинні будівельні блоки системи зазнали значних змін під впливом сонячного випромінювання та плазми. Проте залишки цих будівельних блоків досі можна знайти у формі метеоритів і комет.
Астрономи припускають, що хмара Оорта, розташована на краю Сонячної системи, зберегло первісну матерію, з якої формувалася наша сонячна система. Комети з цього хмари іноді проникають у внутрішню частину системи й при нагріванні від Сонця виділяють газ і пил.
Досліджуючи метеорит NWA 14 250, науковці виявили фрагменти порід кометного походження. Відкриття свідчить про те, що первісна речовина була широко поширена по всій Сонячній системі й мала однорідний склад під час її формування.
Нагадаємо — нещодавно науковці знайшли на Землі уламки Марса віком 1,3 мільярда років. Аналіз марсіанських каменів показав, що вони мають схожі характеристики з породами Землі. У цих метеоритах, вважають дослідники, можна знайти ключову інформацію про геологічне минуле Марса та його склад.