Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені зробили сенсаційне відкриття, що змінює уявлення про походження темної матерії у Всесвіті
Міжнародна група фізиків завершила багатомісячні експерименти з пошуку темної матерії за допомогою найчутливішого у світі детектора LUX-ZEPLIN, розташованого на глибині 1,5 км під землею в штаті Південна Дакота, США. Попри те, що темну матерію не вдалося виявити, вчені змогли уточнити характеристики частинок, з яких вона може складатися, інформує ABC News.
Темна матерія, яка становить приблизно 85% маси Всесвіту, залишається невловимою, оскільки не випромінює і не поглинає світло. Однак, фізики змогли звузити коло ймовірних частинок, з яких вона складається. Найбільш ймовірним кандидатом на роль темної матерії є слабко взаємодіючі масивні частинки або вімпи.
Під час експериментів науковці так і не змогли знайти ці частинки, але з’ясували, що якщо вімпи існують, їхня маса не може бути приблизно в 10 разів більшою за масу протона. Це важливий результат, який допомагає зрозуміти, де не варто шукати темну матерію.
Фізики також наголошують, що їхній аналіз даних ще не завершено, тому не можна виключати можливість існування темної матерії. Проте, щоб її виявити, можуть знадобитися більш чутливі детектори.
Раніше ми розповідали про революційну заяву науковців, які довели, що чинна теорія походження Всесвіту хибна. Вважалося, що існує секретний механізм, який визначає розподіл звичайної та темної матерії у галактиках. Однак нове дослідження, опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, показало, що такого механізму не існує, і зірки та темна матерія не взаємодіють загадковим чином.