Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили нову лазерну технологію, яка створює справжні людські тканини
Майбутнє медицини та виробництва наближається завдяки дослідженням доктора Хао Лю зі Швейцарської вищої технічної школи Цюриха, який використовує лазерні технології для створення структур, що імітують природні людські тканини.
Зазначається, що такі дослідження можуть прискорити загоєння ран, поліпшити лікування хвороб та відкрити можливості для виробництва лабораторного м’яса.
Лю розробив мікроструктури з особливого желатину, які виступають каркасами для зростання клітин. Керуючи лазером, він і його команда створюють вирівняні мікрофіламенти, що відтворюють структури м’язів, сухожиль і нервів. Ці тканинні каркаси створюються за допомогою нового компактного біопринтера, який команда вже готує до виходу на ринок.
«Наша мета — створити моделі людських тканин для тестування ліків та інших медичних застосувань», — заявив Лю.Метод вченого використовує світлочутливий желатин, що твердіє під впливом лазера, формуючи високо вирівняні тонкі волокна, схожі на природні тканини. На основі цих структур Лю культивує клітини для створення організованих тканин.
Новий 3D-біопринтер з ниткоподібним світлом дозволяє створювати високо вирівняні мікрофіламенти у гідрогелевій матриці, використовуючи лазерний промінь з нерівномірною інтенсивністю. Під впливом променя матеріал твердне у вигляді паралельних ниток, залишаючи між ними простір.
Така інноваційна технологія може використовуватися для відновлення пошкоджених нервів, створення лабораторного м’яса та розробки нових медичних засобів.