Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше в історії науковці створили безперебійний зв’язок у космосі, повітрі та під водою за допомогою світла
Науковці створили унікальну мережу на основі світла, що забезпечує безперебійний зв’язок у космосі, повітрі та під водою. Новаторська розробка, представлена групою дослідників з Нанкінського університету поштового та телекомунікаційного зв’язку і компанії Suzhou Lighting Chip Monolithic Optoelectronics Technology Co. Ltd. у Китаї, дає змогу передавати дані в режимі реального часу без переривання, використовуючи різні типи джерел світла для підтримки зв’язку у будь-якому середовищі.
Система спроектована таким чином, що може підтримувати як дротове, так і бездротове під'єднання до пристроїв, забезпечуючи двосторонню передачу даних між вузлами мережі. Мережа також може підключатися до інтернету через модем, надаючи доступ до основної мережі для обміну інформацією у віддалених місцях.
Для інтеграції мережі у різних середовищах дослідники використовували спектри світла: синє світло для підводного зв’язку, білі світлодіоди для передавання інформації між об'єктами на воді, глибоке ультрафіолетове світло для зв’язку з повітряними пристроями, як-от дрони, і ближні інфрачервоні лазерні діоди для точкового зв’язку у відкритому просторі. Це дає змогу системі керувати безпілотними підводними апаратами або встановлювати зв’язок між підводними пристроями та буями.
Ключовим аспектом проекту є створення єдиного режиму передачі даних, який інтегрується з використанням комутаторів Ethernet. Це забезпечує повнодуплексний зв’язок у реальному часі та передачу даних, включно з відео, сенсорними даними, зображеннями та аудіофайлами, як дротовими, так і бездротовими каналами.
Надалі дослідники планують збільшити пропускну здатність мережі. Робота над підтримкою мобільних вузлів, а не лише стаціонарних, ставить перед вченими нову ціль — вирівнювання світлового сигналу, що особливо важливо для використання з підводним обладнанням, бойовими чи розвідувальними дронами.