Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше в історії науковці створили детальну карту нейронних структур живого мозку
Вчені з FlyWire Consortium створили детальну карту нейронних структур мозку плодової мухи, налічуючи 130 000 нейронів та понад 50 мільйонів зв’язків між ними. Визначне досягнення може пролити світло на функціонування нейронних мереж та допомогти краще зрозуміти, як мозок обробляє інформацію, інформує Nature.
Мапа була створена завдяки новітнім технологіям, зокрема штучному інтелекту — це дозволило реконструювати 7 000 надтонких зрізів мозку мухи. Попри використання ШІ, дослідникам довелося вручну виправити понад три мільйони помилок, що стало величезним технічним викликом.
Науковці виявили специфічні нейронні зв’язки, що відповідають за різні функції, такі як рух та зір. Цікаво, що система зору у плодових мух є складнішою за систему руху — саме це пояснює їхню швидку реакцію на загрози.
Дослідження є важливим кроком у розумінні роботи мозку. Докторка Мала Мерті з Принстонського університету зазначила, що такі революційні відкриття допоможуть краще діагностувати мозкові розлади та розвивати нові підходи до лікування.
Мапа вже стала доступною для науковців усього світу і може призвести до нових відкриттів, а в майбутньому може допомогти створити детальну карту людського мозку.