Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Японські науковці розробили інноваційну акумуляторну батарею, ефективність якої перевершує аналоги
Вчені з Національного університету Йокогами (Японія) розробили новий тип літій-іонної акумуляторної батареї з марганцевим анодом, яка досягла високої щільності енергії — 820 Втгод/кг. Це значно перевершує показники нікелевих акумуляторів (750 Втгод/кг) та традиційних літій-іонних батарей (500 Вт*год/кг).
В основі технології лежить використання LiMnO2 у моноклінній шаруватій доменній структурі, яка при нагріванні піддається структурному переходу у шпінелеподібну фазу. Ця реакція дозволяє синтезувати LiMnO2 з двох компонентів без проміжних стадій, що робить процес більш ефективним.
Попри високу продуктивність, залишається проблема розчинення марганцю в батареї, яку дослідники планують вирішити за допомогою спеціального електроліту і покриття з фосфату літію. Вчені впевнені, що їхня розробка є конкурентоспроможною, екологічно безпечною і має великий потенціал для використання у галузі високої електроніки. Наприклад, інноваційна технологія може суттєво вплинути на майбутнє електромобілів, надаючи їм більшу дальність ходу і знижуючи залежність від рідкісних металів, таких як кобальт і нікель.
Раніше ми розповідали про те, що науковці створили інноваційну дешеву батарею з кам’яної солі, що зберігає рекордну кількість енергії.