Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені зробили революційне відкриття унікальної галактики, що ставить під сумнів чинні космологічні теорії
Нові спостереження за галактикою NGC 1052-DF2 показали, що вона практично не містить темної матерії, що кидає виклик основним уявленням про формування галактик. Відкриття було зроблено за допомогою телескопа «Габбл», і це стало несподіванкою, оскільки темна матерія вважалася невіднятною складовою всіх галактик.
Дослідники уточнили відстань до галактики — вона знаходиться на 72 мільйони світлових років, що підтверджує відсутність темної матерії. Це відкриття ставить під сумнів традиційну теорію про те, що темна матерія утворює «гало» навколо галактик, допомагаючи їм формуватися.
Цікаво, що схожа ситуація була виявлена в іншій галактиці того ж кластеру, NGC 1052-DF4. Ці аномалії змушують учених переглядати свої уявлення про механізми розподілу темної матерії та її роль у формуванні галактик.
Такі відкриття підсилюють кризу у фізиці темної матерії, яка досі залишається загадкою. Деякі науковці навіть припускають, що темна матерія може складатися з масивних чорних дір, утворених після Великого вибуху, що відкриває нові гіпотези щодо природи темної матерії.
Нагадаємо — нове дослідження, опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics, виявило несподіваний вплив квазарів на формування галактик у ранньому Всесвіті. Астрономи, використовуючи потужну камеру Dark Energy Camera (DECam), підтвердили, що квазари, які живляться надмасивними чорними дірами, знаходяться в густонаселених космічних регіонах, але їхній вплив на навколишнє середовище виявився руйнівним.