Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи відкрили раніше невідомий тип органіки у космосі
Американські дослідники з MIT та Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (CfA) виявили нову складну молекулу 1-ціанопірен в міжзоряному просторі.
Відповідна молекула належить до поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ) та є перспективною для розуміння того, як формуються будівельні блоки життя.
Варто наголосити, що Відкриття відбулося за допомогою радіотелескопа Green Bank у Західній Вірджинії.
Відомо, що 1-ціанопірен — це велика молекула, що складається з декількох об'єднаних бензольних кілець, яку на Землі можна знайти, наприклад, у продуктів згоряння органіки.
Таке відкриття ставить нові питання щодо формування складних молекул у холодних міжзоряних хмарах, таких як Тельцева молекулярна хмара-1 (TMC-1), де температура становить близько -263 °C.
Попри екстремальні умови, ці молекули можуть виживати, що розширює наше розуміння складу міжзоряного простору та еволюції матеріалів, які пізніше стають зірками та планетами.
За словами одного з дослідників відкриття 1-ціанопірену свідчить про те, що ще складніші молекули можуть існувати в космосі.
Нагадаємо, що астрономи відкрили гігантське космічне скупчення, що спростовує чинні уявлення про еволюцію Всесвіту, Згідно з дослідженням: світло, яке подолало 6,9 мільярда років, відкрило кільце раніше невідомих галактик розміром 1,3 мільярда світлових років, яке не вписується у відомі механізми формування структур.
Раніше повідомлялось, що вчені шукають у космосі частки, які могли б пролити світло на природу темної матерії — одну з основних загадок Всесвіту. На цей раз їхні погляди звернуті до стрімко обертових нейтронних зірок-пульсарів