Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Другий пацієнт Neuralink з чипом у мозку навчився грати в Counter-Strike 2 силою думки
Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, повідомила про значний прогрес у дослідженні другого учасника, якому імплантували чип у мозок. Пацієнт Алекс вже через місяць після встановлення мозково-комп'ютерного інтерфейсу (BCI) зміг не лише грати у відеоігри, а й використовувати програмне забезпечення для комп’ютерного проєктування (CAD).
Neuralink опублікувала оновлення, в якому зазначила, що Алекс встановив новий рекорд з керування курсором через мозково-комп'ютерний інтерфейс у перший день використання чипа. Він також зазначив, що грати в гру CounterStrike 2 стало значно зручніше завдяки можливості керувати персонажем лише за допомогою думки, що значно перевершує традиційне керування джойстиком, який працює від рухів рота.
Окрім відеоігор, Алекс зміг використовувати програму Fusion 360 від Autodesk для створення 3D-дизайну. Він спроектував і видрукував на 3D-принтері кріплення для зарядного пристрою Neuralink, яке потім прикріпив до свого ноутбука.
Компанія зазначає, що працює над розширенням можливостей Алекса, інтегруючи різні типи клацань миші до інтерфейсу. Це дозволить йому ефективніше використовувати програмне забезпечення для проектування.
Neuralink розробляє свій імплант Link з метою допомогти людям з паралічем кінцівок отримати можливість керувати цифровими пристроями та самостійно виконувати повсякденні завдання. Планується, що в найближчі роки чіпами Neuralink будуть оснащені сотні людей, а протягом десяти років ця цифра може сягнути мільйонів.