Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці дослідили можливість появи необхідних для життя молекул у Сонячній системі
Будівельні блоки життя можуть швидко формуватися навколо молодих зірок. Нове дослідження показало, як складні молекули могли з’явитися навколо Сонця, коли воно було ще молодим.
Зірки, подібні до Сонця, утворюються в масивних хмарах міжзоряного газу та пилу. На ранніх етапах формування зірки утворюється протопланетний диск, з якого з’являються планети, астероїди і комети.
Попередні дослідження показали, що світло молодих зірок може сприяти утворенню складних молекул у цих дисках. Такі молекули складаються в основному з вуглецю і можуть накопичуватися в пилових пастках — місцях з високим тиском, де частинки льоду та пилу сповільнюються і накопичуються.
Автори дослідження використали дані спостережень і комп’ютерне моделювання, щоб з’ясувати, як випромінювання зірки може спричинити утворення складних макромолекул. Вони вважають, що світло Сонця могло опромінити лід і пил, утворюючи макромолекули всього за кілька десятиліть.
Ці молекули могли бути присутніми в протопланетному диску під час формування планет або перебувати всередині астероїдів. Астероїди, зруйновані зіткненнями, могли утворити метеорити, які принесли ці молекули на Землю.