Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені винайшли генератор енергії, що працює від руху молекул
Фізики з Китаю розробили пристрій для збирання молекулярної енергії, який вловлює природні коливання молекул рідини. Електростанція генерує стабільний струм і підійде для живлення нанорозмірних пристроїв.
Пристрій є наномасивами ниток з п'єзоелектричного матеріалу (оксиду цинку), занурених в рідину. Рухи молекул переміщують нитки, змушуючи їх коливатися подібно до морських водоростей. Під впливом цих коливань і деформації під час руху у п'єзоелектриках генерувався електричний струм. Вихідна напруга досягала 2.28 мВ, а сила струму — 2.47 нА.
Принцип роботи молекулярної наноелектростанції.
Подібні генератори можна використовувати у різних нанорозмірних пристроях, зазначили вчені. Наприклад, для живлення медичних пристроїв, що імплантуються. Альтернативне застосування — масштабувати до повнорозмірних генераторів та виробництва енергії з потужністю кілька кВт. Дослідники продовжать тестувати різні рідини та інші варіанти п'єзоелектричних матеріалів, щоб підвищити густину енергії та масштабувати обсяг «генерації».
Нагадаємо — нещодавно дослідники з Віденського університету зв’язали невеликі нитки ДНК з крихітними світловипромінювальними молекулами, які світяться червоним, зеленим та синім кольором. Приклеївши їх до більшої нитки ДНК, вони змогли керувати кольором випромінювання. Змішуючи різні кількості червоного, зеленого і синього кольорів, науковці змінили стабільність структур ДНК, щоб отримати різні відтінки. Таким чином, було отримано колірну палітру з 16 мільйонів відтінків, що відповідає повному спектру, який можна побачити на екранах комп’ютерів або ж у друкованих виданнях.