Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розробили м’яких роботів, що досліджуватимуть інопланетні світи
Дослідники з лабораторії робототехніки GRVC представили новаторський концепт дослідження інопланетних світів за допомогою м’яких морфічних роботів. Цей підхід використовує гнучкі адаптивні матеріали, що дозволяють роботам приземлятися на нерівній поверхні та злітати з неї.
Особливість цих роботів — їх унікальний дизайн та адаптивність, що обіцяє більш ефективний та гнучкий підхід до дослідження планет зі складним рельєфом, таких як супутник Сатурна, Титан. Титан обраний як полігон для доказу концепції, оскільки цей супутник пропонує унікальний ландшафт з озерами, дюнами та кріовулканами.
Основою технології є численні ротори дрону, що діють за допомогою пневматичної системи та тендонного механізму. Це дозволяє рукам робота деформуватися та адаптуватися до різних поверхонь, що уможливлює посадку та відбір проб на кам’янистій, нерівній або нерегулярній місцевості.
Хоча дослідження сфокусовано в основному на Титані, можливості використання м’яких морфуючих літаючих роботів у космічних дослідженнях набагато ширші. Наступним логічним кроком буде доказ, що масштабований прототип робота може відтворити успішні результати 3D-симуляцій.
Нагадаємо — у листопаді міжнародна група науковців вивчила зсувні розломи на супутнику Юпітера Ганімеді та супутнику Сатурна — Титані. Схожі тріщини виникають, коли стіни розломів проходять одна повз одну по горизонталі або вліво, або вправо. Вчені вважають, що ці геологічні особливості можуть бути ідеальним місцем для виникнення життя
На Титані температура на поверхні становить -179 °C. Через те, що тут неймовірно холодно, вода фактично відіграє роль каменю. Вона може деформуватися та, зрештою, утворювати розломи. Вчені припускають, що під крижаною поверхнею Титану є океан із рідкої води.