Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці створили новий тип електромагнітних хвиль, що переносить енергію блискавок у космос
Дослідники з Університету Аляски у Фербенксі виявили новий тип електромагнітних хвиль, які вони назвали «дзеркально відображеними свистячими атмосфериками. Такі низькочастотні хвилі, які виникають через взаємодію радіохвиль, викликаних грозовими розрядами, з зарядженими частинками.
Нові дослідження показали, що ці хвилі можуть переносити енергію в магнітосферу Землі, на висоту близько 20 тисяч кілометрів. Відкриття має важливе значення для розуміння процесів, що відбуваються у космосі, зокрема впливу земних блискавок на магнітосферу. На перспективу це може мати критичне значення для космічних технологій, супутникових систем і безпеки астронавтів.
Дослідники використовували архівні дані плазмових хвиль, зібрані зондами NASA Van Allen, а також інформацію з глобальної мережі виявлення блискавок GLD360. Ці дані дозволили створити модель, яка показала, що з урахуванням дзеркально відображених свистячих атмосфериків кількість енергії, що досягає магнітосфери, подвоюється.
Нагадаємо — нещодавно японські науковці досягли значного прогресу у технології отримання так званої «блакитної енергії». Дослідники пояснили: блакитна енергія генерується шляхом руху іонів у соляному розчині з областей високої концентрації в області низької концентрації. Використовуючи нанопористі мембрани, вчені змогли керувати потоком іонів і підвищити щільність потужності до 15 Вт/м².