Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці виявили давній астероїд, що пояснює походження Сонячної системи
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) знайшли свідчення існування слабкого магнітного поля у віддалених регіонах Сонячної системи понад 4,6 мільярда років тому. Вивчаючи зразки пилу, доставлені на Землю японською місією Hayabusa2 з астероїда Рюгу, вченим вдалося зафіксувати ознаки цього стародавнього магнітного поля, інформує Interesting Engineering.
За словами Бенджаміна Вайса з MIT, навіть слабке магнітне поле могло відігравати важливу роль у формуванні небесних тіл на околицях Сонячної системи. Воно могло сприяти притягненню газу і пилу, що згодом призвело до утворення астероїдів та гігантських планет, таких як Юпітер і Нептун.
Аналіз частинок з астероїда Рюгу, який утворився на околицях ранньої Сонячної системи, показав, що інтенсивність цього давнього магнітного поля могла досягати 15 мікротесл. Дані узгоджуються з іншими метеоритними зразками, які містять сліди магнітних полів з інтенсивністю до 5 мікротесл.
Отже, це дослідження свідчить, що навіть слабкі магнітні поля на ранніх етапах формування Сонячної системи впливали на розподіл і переміщення матерії, що, своєю чергою, стало передумовою для формування планетарних систем, які науковці спостерігають сьогодні.
Нагадаємо — астрономи виявили одну з найбільших молекул на основі вуглецю, знайдених у космосі — пірен. Відкриття зробили за допомогою радіотелескопа Грін-Бенк у молекулярній хмарі Тельця, яка розташована на відстані 430 світлових років від Землі. Знахідка має важливе значення, адже допомагає зрозуміти, звідки в космосі з’являється вуглець, основний будівельний матеріал життя.