Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці визначили тип космічних планет, на яких може існувати життя
Американські астрономи з Вісконсинського університету в Медісоні визначили тип планет, які мають найбільші перспективи для пошуків позаземного життя. Йдеться про космічні тіла, вкриті океанами, що обертаються навколо білих карликів — ядер згаслих зірок. Білі карлики, через свою низьку яскравість, не заважають спостереженням за планетами у своїх системах, що робить їх ідеальними об'єктами для досліджень.
Проте, для того, щоб такі планети могли підтримувати життя, вони мають пережити одну з останніх стадій життя своєї зірки, коли вона розширюється до 100 разів і перетворюється на червоного гіганта. У цій фазі зірки поглинають найближчі планети. Така доля чекає і на Землю через приблизно 5 мільярдів років. Якщо ж планета вціліє після цієї фази, вона все одно зазнає значного нагрівання через втрату маси зірки і сплеск яскравості, що може випарувати її океани.
Астрономи підрахували, що для збереження води на планеті, вона повинна перебувати на відстані, яка у 5−6 разів перевищує відстань між Землею та Сонцем. Після остаточного охолодження зірки й перетворення її на білого карлика, вода на далеких планетах замерзне. Щоби підтримувати її у рідкому вигляді, планета повинна наблизитися до згаслого світила майже впритул, що може статися через явище приливної міграції.
Хоча модель астрономів поєднує багато наразі нездійсненних умов, в кінцевому аспекті вона не здається неможливою. Вчені планують посилити пошуки нових білих карликів для вивчення планет навколо них і пошуку життя на цих планетах.