Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені знайшли у космосі гігантські токсичні зірки, що поглинають планети
Міжнародна група науковців зі США та Великої Британії розробила новий інструмент на основі штучного інтелекту для пошуку білих карликів, які поглинають планети у своїх системах. Інструмент, описаний у журналі The Astrophysical Journal, спрямований на виявлення так званих «забруднених» білих карликів — залишків зірок, що збагачуються важкими металами з поглинутих планет.
Білі карлики — це залишки зірок, що завершили свій життєвий цикл. Коли білий карлик руйнує і поглинає планету, його склад збагачується важкими металами, які можна виявити у його атмосфері. Оскільки атмосфери білих карликів зазвичай складаються з водню і гелію, наявність інших елементів свідчить про зовнішнє джерело, як-от поглинуту планету.
Раніше астрономам доводилося вручну аналізувати великі обсяги даних, щоб знайти такі зірки. Тепер же завдяки методу різноманітного навчання алгоритм ШІ може швидко обробляти дані, знаходити схожі риси й групувати подібні елементи у візуальні діаграми. Це дозволяє вченим швидше і точніше визначати зірки, які потребують подальшого вивчення.
Алгоритм був розроблений для сортування понад 100 тисяч потенційних білих карликів, і тести показали, що нейромережа здатна ідентифікувати «забруднені» залишки зірок з точністю 99%. Як результат — нейромережа значно прискорює процес пошуку та вивчення білих карликів, відкриваючи нові можливості для дослідження еволюції зоряних систем та складу екзопланет.