Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці зафіксували унікальну взаємодію двох галактик у космосі
Вчені за допомогою телескопу Хаббл зафіксували незвичайне явище між двома галактиками. Вони переплітаються та утворюють «вузли» в так званому «волоссі королеви».
Згідно зі спостереженням, більша еліптична галактика притягує матерію від меншої галактики, викривлюючи її спіральні рукави.
Такі події викликають активне утворення нових зірок у більшій галактиці, а менша галактика поступово втратить газ і залишиться з лише старими зірками. Такий процес триватиме ще мільйони років.
У новому зображенні Хаббла більша галактика зображена в центрі з яскравим ядром, а менша галактика має два спіральні рукави. Один з цих рукавів з'єднаний з більшою галактикою.
Відомо, що ці дві галактики є частиною великої групи, що містить понад тисячу інших галактик.
Додамо, що ці галактики знаходяться на відстані 390 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Кома Беренікіс. Феномен «волоссі королеви» отримав назву через ім'я сузір'я — «Волосся Береніки», яке є посиланням на королеву Єгипту, Береніку II.
Подібні злиття між галактиками часто призводять до утворення нових зірок, однак одна з галактик зазвичай втрачає газ і перетворюється в еліптичну, наповнену старими зірками.
Нагадаємо, що науковці з Університету Кейс Вестерн Резерв повідомили про нові спостереження космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST), що суперечать загальноприйнятій моделі формування галактик в ранньому Всесвіті.
Раніше, телескоп Хаббл зафіксував унікальну взаємодію галактик MCG+05−31−045 у скупченні Волосся Вероніки, що демонструє еволюцію галактик під впливом потужних гравітаційних сил.