Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці знайшли докази існування життя на 17 планетах
Автори нової фахової статті для Astrophysical Journal зацікавилися крижаними океанами, що розташовані у космосі. Вчені оцінили внутрішній нагрів і глибину залягання величезного масиву води для 17 екзопланет.
Лабораторне моделювання підтвердило, що всі екзопланети можуть містити великі обсяги води у рідкому стані, при цьому нові оцінки середньої температури на екзопланетах виявилися нижчими за попередні на 16 градусів.
Дослідники виявили, що деякі з крижаних планет-океанів (Проксима Центавра b, Kepler 1544 b і Kepler 1652 b) можуть бути вкриті дуже тонким шаром льоду — менш як 100 метрів. У інших крижана кірка може досягати товщини до 10 або навіть 30 кілометрів.
Автори дослідження припустили, що всі 17 розглянутих екзопланет мають досить високий рівень геологічної активності. Ймовірно, за цим параметром вони перевершують Європу, супутник Юпітера.
З огляду на перегрів, спричинений приливними течіями та радіацією всередині екзопланет, космічні тіла можуть бути й місцем активного кріовулканізму. Явище призводить до викидів величезних мас розігрітої речовини, які здіймаються високо над поверхнею і нагадують гейзери. Схоже явище вченим вдалося спостерігати на супутнику Сатурна — Енцеладі.
Вчені зазначили, що у випадках екзопланет Проксима Центавра b і LHS 1140 b лід доволі тонкий, а кріовулканічна активність у сотні або навіть тисячі разів вища, ніж у Європи. Це означає, що у майбутньому в астрономів є шанс розрізнити активність кріовулканів на обох планетах за допомогою надчутливих телескопів.
Не менш важливо, що умови, які створилися на планетах — крижаних океанах, тепер здаються більш придатними для виникнення життя. Науковці переконані: це має привернути додаткову увагу астробіологів.