Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Німецькі вчені навчили роботів відчувати своє тіло
Вчені з Технічного університету Мюнхена здійснили значний прорив у галузі штучного інтелекту та робототехніки. Вони розробили новий метод машинного навчання, який дає змогу роботам самостійно визначати конфігурацію свого тіла, використовуючи лише дані від датчиків, що відстежують рух кінцівок.
Цей підхід може істотно прискорити розвиток більш сучасних форм штучного інтелекту, оскільки багато експертів вважають, що для повного розкриття потенціалу ШІ необхідно його втілення в реальному тілі.
Здатність інтуїтивно відчувати розташування і позиціонування власного тіла, відома як пропріоцепція, є потужною здатністю людини. Відтворення цих здібностей у роботах критично важливе для їхньої безпечної та ефективної роботи в реальних умовах. Ключовим аспектом є навчання машин розуміння роботи їхнього тіла.
Дослідники застосували свій підхід до різних роботів, включно з роботизованою рукою, невеликим гуманоїдом і шестиногим роботом, як у симуляціях, так і в реальних експериментах. Вони продемонстрували, що всі роботи можуть розвинути розуміння розташування своїх суглобів і напрямку, в якому ці суглоби обернені.
Важливою перевагою методу є його здатність навчатися в реальному часі, не вимагаючи величезних наборів даних, як це зазвичай необхідно для більшості сучасних методів глибокого навчання. Це відкриває перспективи створення роботів, здатних адаптуватися до пошкоджень або додавання нових частин тіла роботам на льоту.
Наділення роботів здатністю, подібною до пропріоцепції, може зробити їх гнучкішими, адаптованішими та безпечнішими.