Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Стало відомо, як штучному інтелекту вдалось врятувати життя людині
В Ізраїлі штучний інтелект врятував життя людині - це стало першим випадком в історії країни. Інноваційна технологія на базі ШІ допомогла розпізнати проблему та врятувати пацієнта медичного центру.
Встановлений у лікарні унікальний додаток на основі штучного інтелекту виявив у 50-річного чоловіка внутрішньочерепний крововилив. Пацієнт скаржився на сильний головний біль, тому прийшов на комп’ютерну томографію. У результаті чоловіка терміново прооперували.
Зазвичай розшифровка результатів планової комп’ютерної томографії займає один-два тижні. Однак у цьому випадку після закінчення обстеження завідувач відділення магнітно-резонансної томографії Дан Паз отримав термінове попередження у додатку ШІ.
Лікар Паз зв’язався з пацієнтом і попросив його повернутися до медичного центру, де чоловік пройшов додаткові дослідження, які підтвердили внутрішньочерепний крововилив. Вже наступного дня пацієнта прооперували у відділенні нейрохірургії та видалили тромб.
Штучний інтелект вже має досвід роботи у лікарнях — ШІ від Google Med-PaLM 2, представлений у березні 2023 року, вже працює у лікарнях США. Наразі чат-бот діє у тестовому режимі. За словами спеціалістів, незважаючи на деякі проблеми з точністю, Med-PaLM 2 показує обнадійливі результати.
Нагадаємо — декілька днів тому британський біотехнологічний стартап Etcembly оголосив, що зміг використати генеративний штучний інтелект для розробки нової імунотерапії, націленої на важковиліковні види раку. До розробки долучилися й спеціалісти Nvidia Inception. Таким чином команда змогла створити протокол всього за 11 місяців — це вдвічі швидше, ніж традиційними методами.
Новий терапевтичний препарат Etcembly під назвою ETC-101 є біоспецифічним інгібітором Т-клітин — він націлений на білок, який міститься у багатьох видах раку, а не у здоровій тканині. Компанія заявляє, що вона також має потужний конвеєр інших імунотерапевтичних засобів для лікування раку та аутоімунних захворювань, розроблених на основі її ШІ-двигуна під назвою EMLy.