Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Українські розробники продемонстрували власні зразки наносупутників
На науковій конференції INSCIENCE CONFERENCE 2023 українські розробники продемонстрували власні зразки наносупутників. Попри те, що презентовані наносупутники аналогічні льотним моделям, запущеним на орбіту носіями SpaceX, їх розробкою займались виключно українські фахівці.
Серію наносупутників PolyITAN розробили інженери Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» — вони вже використовуються компанією SpaceX. Так PolyITAN-1 був запущений ще у 2014 році, щоб оцінити можливості та надійність платформи. Він досі може відстежуватися в онлайн режимі наземною станцією КПІ.
На конференції INSCIENCE CONFERENCE 2023 вчені представили інженерну модель наносупутника PolyITAN-4-Bio (четверта розробка). Його особливістю є наявність прототипу біокапсули. Всередині біокапсули забезпечено необхідний рівень вологості, кількість кисню та вуглекислого газу.
«У ній може бути розміщена рослина або будь-яка інша органічна речовина, для якої імітуватиметься вплив земної атмосфери ті інших факторів. Це зроблено за допомогою розташування в середині спеціальної платформи, на якій розміщуватимуться датчики концентрації CO2, О2, також датчики освітленості, вологості та температури та певних фітогормонів», — пояснили інженери журналістам видання Вечірній Київ.
За словами розробника та інженера із забезпечення теплового режиму у капсулі PolyITAN-4-Bio Костянтина Половинкіна, їх винахід допоможе Україні стати провідною країною в галузі наносупутникових біологічних досліджень. «З огляду на складність задачі, особливо важливим питанням є забезпечення необхідного для розвитку органіки теплового стану. Оскільки наносупутник постійно перебуває як на сонячній стороні Землі, так і у тіні, надзвичайно важливо мінімізувати коливання температур всередині біокапсули», — пояснив інженер.
Наразі розробники PolyITAN-4-Bio шукають інвесторів для подальшого розвитку власних досліджень та популяризації української науки у світі.