Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені навчились керувати дронами, візуалізуючи думки через систему доповненої реальності Microsoft HoloLens
Австралійські вчені, які працюють у Технологічному університеті Сіднею, представили систему керування роботизованими системами силою думки. Згідно з даними видання Defense One, дослідники співпрацюють з Міністерством оборони країни та використовують у своїй роботі гарнітуру доповненої реальності Microsoft HoloLens.
В одному з експериментів людина направляла дрон на маршрутні точки, візуалізуючи їх в голові через AR-механізми Microsoft HoloLens. За словами вчених, їх винахід допоможе військовим на полі бою взаємодіяти з широким спектром датчиків, транспортних засобів та роботів.
«Раніше подібні чипи для управління роботизованими системами необхідно було імплантувати хірургічним шляхом. А для датчиків, які можна носити на шкірі, зазвичай потрібні були гелі для кращої електропровідності, що погано працювало в реальних умовах роботи солдатів у шоломах», — наголосили автори винаходу.
Дослідники поєднали датчики з графену — надміцного і тонкого матеріалу, які розташовуються на задній частині голови, з гарнітурою Microsoft HoloLens. Коли людина оглядається навколо за допомогою HoloLens, її мозок надсилає сигнал через графеновий датчик на потилиці. Ці сигнали збирає комп’ютер Raspberry Pi 4B, який переводить їх в інструкції для роботизованих систем.
Раніше ми розповідали про можливості використання графенових датчиків високої провідності для керування роботами, протезами, інвалідними візками та машинами силою думки. Втім, лише зараз вчені почали використовувати їх з гарнітурою Microsoft HoloLens. Окуляри від Microsoft використовують доповнену реальність та штучний інтелект на базі хмарних сервісів Microsoft Azure, щоб створити реалістичне середовище навчання солдатів у змішаній реальності.