Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили самовідновлюваний бетон
Вчені з Дрексельського університету розробили новий вид бетону, який може самостійно відновлюватися. Цей бетон армований волокнами зі спорами особливих бактерій, які допомагають заростати тріщинам.
За словами спеціалістів, розробка може значно зменшити потребу в дорогих ремонтних роботах та знизити використання будівельних матеріалів, що негативно впливають на навколишнє середовище.
Бактерії, використані у бетоні, здатні перетворювати вуглець з повітря у мінерали, заповнюючи тріщини. Для своєчасної активації бактерій у випадку появи тріщин, їх спори поміщені в гідрогель і покриті полімерною оболонкою.
Якщо в бетоні з’являється тріщина, вона доходить до волокна, а внутрішній тиск вивільняє гідрогель та спори бактерій. Бактерії починають живитися кальцієм та поглинати вуглець з повітря, утворюючи мінеральні сполуки, які заповняють собою тріщину за день або два.
Наразі цей матеріал ще не готовий до комерційного використання, але ідея вважається перспективною і може з часом бути реалізована
Нагадаємо — у німецькому місті Люнен розпочнеться будівництво соціального житла з використанням 3D-друку. Проект передбачає створення триповерхових будинків із двома квартирами на кожному поверсі площею до 81 кв. м.
Перші два поверхи будуть надруковані на 3D-принтері COBOD BOD 2, а третій — виготовлять з дерева. Процес друку одного будинку триватиме близько 100 годин. Його реалізує компанія Peri 3D Construction, яка також відома будівництвом центру обробки даних для KRAUSGRUPPE.