Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили наслідки вогняного вибуху на Сонці, що став у 40 разів більшим за Землю
Недавно на прихованій далекій стороні Сонця стався гігантський вогняний вибух, розміром у 40 разів більший за Землю. Внаслідок вибуху у космос було викинуто величезну хмару плазми, яка потім зіткнулася з Меркурієм.
Вибух потужно вдарив по кам’янистій поверхні Меркурія, викликаючи «рентгенівські полярні сяйва» на планеті. Вибух, імовірно, був спричинений потужним сонячним спалахом. Спостереження NASA з Сонячної обсерваторії динаміки (SDO) показали, як великий частково прихований філамент плазми вибухнув назовні. На основі кількості видимої плазми, вибух, ймовірно, охоплював близько 500 000 кілометрів.
Меркурій часто зазнає ударів від CME через свою близькість до Сонця. Цей гігантський вибух є останнім знаком того, що вибуховий пік приблизно 11-річного сонячного циклу, відомого як сонячний максимум, може початися прямо вже — набагато раніше, ніж передбачалося. Під час сонячного максимуму сонячні спалахи та інші типи сонячних бур вибухають частіше та потужніше, оскільки магнітне поле Сонця слабшає та зрештою перевертається.
Нагадаємо — супутник NASA GOES-16 зафіксував масштабний вибух на Сонці 10 березня. Ця подія призвела до відключення зв’язку на одному з континентів. Неочікувано могутній спалах класу М7.4 виник на сонячній плямі AR3599, де такої активності не передбачалось. Через 8 хвилин після спалаху в Африці та на півдні Атлантики зник зв’язок на 30 хвилин. Це стало результатом потужного потоку рентгенівських та ультрафіолетових випромінювань, що досяг Землі.