Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені здійснили науковий прорив у виявлені джерела космічного вітру
Дослідники досягли значного прогресу у розумінні космічних вітрів, аналізуючи зірки, схожі на наше Сонце. Завдяки космічному телескопу XMM-Newton, вчені змогли вперше точно виміряти властивості зоряного вітру з інших зірок.
Спостерігаючи за спектральними лініями іонів кисню, дослідники визначили загальну масу зоряного вітру, що випромінюється трьома виявленими зірками. Виявилося, що вітер інших зірок суттєво відрізняється від сонячного вітру — все завдяки вищій інтенсивності та магнітній активності. Детальніше про це розповіли фахівці Universe Today.
Нові дані показують, що вітер з інших зірок несе значно більшу кількість важких іонів, таких як кисень та вуглець. Це відкриття не тільки збагачує знання про зоряні атмосфери, але й відіграє ключову роль у вивченні міжзоряного середовища та його впливу на планетні системи. Така інформація має значення для розуміння умов формування планет і можливих атмосферних явищ, наголосили науковці.
Як пояснили вчені, за останні кілька десятиліть було багато спроб зафіксувати зоряні вітри біля зірок, схожих на Сонце, але досі цього не вдавалось зробити. Для дослідження астрономи розробили новий алгоритм, який дозволяє виявити внесок зірок та їхніх астросфер у спектри випромінювання.
Нагадаємо — автори нового дослідження, опублікованого в журналі Science, зазначають: дві масивні зірки в парі під назвою HD 148 937 оточені туманністю NGC 6164, що отримала прізвисько «Яйце Дракона», поводяться надзвичайно загадково. Одна з цих зірок має магнітне поле, яким зазвичай не володіють зірки такої маси, а в іншої його немає. При цьому такі подвійні зірки зазвичай не оточують туманності.