Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені зібрали з LEGO машину для вирощування людської шкіри
Дослідники використали популярний конструктор LEGO, щоб зібрати дешевий пристрій для 3D-біодруку. Про розробку вчені Кардіффського університету (Велика Британія) повідомили у статті The Conversation.
Інженери використовували для збирання пристрою стандартні кубики Lego, лінійку деталей та програмно-апаратних компонентів для робототехнічних розробок Lego Mindstorms та звичайний лабораторний насос. Насадка викидає гелеподібну речовину, повну живих клітин, на спеціальну чашу.
Мінікомп'ютер Lego Mindstorms рухає цю чашу назад, вперед і з боку на бік, механічно переміщуючи сопло, насадку на кінці, коли видавлюється гель. Ці програмовані рухи створюють шари клітин, відтворюючи тривимірну структуру тканин людини.
Прототип, створений вченими, коштує 500 фунтів стерлінгів. Існуюча версія, хоч і відрізняється «примітивним» пристроєм, практично досягнула необхідного рівня точності, зазначили автори розробки.
Технологія біодруку дозволяє створювати складні тривимірні структури, які передають складну будову тканин і підходять для експериментів та досліджень. Традиційні пристрої для 3D-біодруку коштують надто дорого: новий підхід у перспективі зробить технологію доступнішою, наголосили вчені.
Нагадаємо — інженери з Кембридзького університету розробили дешеву роботизовану руку, надруковану на 3D-принтері. Винахід не може самостійно рухати пальцями, але здатен виконувати низку складних рухів. Роботизована рука навчена визначати різні предмети та передбачати, чи може вона їх втримати. Для цього пристрій використовує інформацію з датчиків, розміщених на «шкірі».