Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені зробили сенсаційне відкриття про те, що Сонце і чорні діри мають схожу атмосферу
Вчені за допомогою космічного телескопа IXPE змогли дослідити корони чорних дір — гарячі плазмові структури, що оточують ці об'єкти. Відкриття дозволило отримати нові дані про природу корон, які мають схожість з короною Сонця, хоча їхні властивості значно відрізняються. Корони чорних дір мають температуру, що досягає мільярдів градусів Цельсія, тоді як корона Сонця нагріта до кількох мільйонів градусів. Про це пише Space.
Корони чорних дір складаються з гарячої плазми, яка є частиною акреційного диска — матерії, що кружляє навколо чорної діри перед тим, як потрапити до її горизонту подій. Вони також можуть бути пов’язані зі струменями плазми, що викидаються з чорної діри. Це створює своєрідну «атмосферу» навколо чорної діри, яку складно вивчати безпосередньо.
Телескоп IXPE
Результати дослідження свідчать, що корони чорних дір мають тісний зв’язок з акреційними дисками і, можливо, утворюються схожим чином. Чорні діри зоряної маси поглинають речовину від зірок-компаньйонів, тоді як надмасивні чорні діри захоплюють будь-яку матерію, що знаходиться поблизу. Проте процес формування акреційних дисків в обох випадках схожий.
Революційне відкриття дає змогу краще зрозуміти структуру та властивості чорних дір різних типів, що може допомогти в подальших дослідженнях космічних явищ та природи акреційних процесів у Всесвіті.