Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили сприятливі умови для зародження життя на супутнику Сатурна
Дослідники з Університету Гаваїв та Лос-Аламоської національної лабораторії виявили на Титані, найбільшому супутнику Сатурна, шестикілометровий шар метанової клатратної криги. На думку астрофізиків може змінити уявлення про його геологію та потенціал для життя. Завдяки цьому шару, поверхня Титана має значно мілкіші кратери, ніж очікувалося, а внутрішня частина супутника може бути теплішою та геологічно активною, інформує SciTechDaily.
Використовуючи комп’ютерне моделювання, команда науковців встановила, що клатратний шар діє як теплоізоляція — це дозволяє внутрішній частині Титана залишатися теплою та пластичною. Це також пояснює швидке згладжування кратерів, подібне до швидкого руху льодовиків на Землі. Крім того, існування цього шару може бути причиною метанової атмосфери Титана.Сенсаційне відкриття підвищує ймовірність існування життя під поверхнею Титана, оскільки теплий і рухливий лід може переносити потенційні біомаркери ближче до поверхні, що полегшує їх дослідження. Місія NASA Dragonfly, запланована на 2028 рік, дозволить провести глибше дослідження Титана, включно з його поверхневими озерами та кратерами.
Очікується, що Dragonfly подолає понад 108 миль протягом своєї 32-місячної місії - більшу відстань, ніж усі марсоходи NASA та марсоходи Земля-Місяць разом узяті. За оцінками NASA, загальна вартість життєвого циклу апарату становитиме 3,35 мільярда доларів, що приблизно вдвічі перевищує витрати, прогнозовані під час оголошення проекту у 2019 році.