Підписуйтеся на наш телеграм канал!

У NASA розповіли про 8 унікальних космічних місій з дослідження Всесвіту
Interesting Engineering інформує: Космічне агентство США може похвалитися багатьма успішними місіями в космосі, які вже активно працюють і досліджують Сонячну систему. Заглядаючи в майбутнє, NASA, як і раніше, прихильне до розвитку технологій і наукових досліджень, спрямованих на розгадку таємниць нашого Всесвіту. Крім амбіційного плану знову висадити астронавтів на Місяць через 2 роки, у NASA є й інші не менш цікаві проекти. Розглянемо найголовніші з них.
NEO Surveyor
Інфрачервоний космічний телескоп буде використовуватися для виявлення і відстеження потенційно небезпечних астероїдів, які наближаються до Землі на відстань у кілька десятків мільйонів кілометрів або ж значно ближче. Очікується, що місія стартує у вересні 2027 року.
Farside Seismic Suite
Це перша у своєму роді місія з вивчення землетрусів на зворотному боці Місяця. У її рамках NASA має намір відправити два чутливих сейсмометри, які спочатку були створені для місії InSight на Марсі. Крім вимірювання землетрусів, вчені також збиратимуть дані про метеорити, які падають на поверхню Місяця. Ця місія потенційно може дати нове уявлення про геологію супутника Землі. Запуск заплановано на 2025 рік.
ASTHROS
Це стратосферна обсерваторія, яка являє собою висотний аеростат, оснащений телескопом для вивчення різних астрофізичних явищ. Очікується, що ASTHROS буде безперервно літати протягом 21−28 днів на висоті приблизно 40 кілометрів. Запуск планують цьогоріч у грудні.
Europa Clipper
Це одна з найочікуваніших місій NASA, яка буде запущена вже у жовтні. Космічний апарат проводитиме ретельні спостереження за крижаним супутником Юпітера, Європою, де потенційно може існувати позаземне життя.
Цей супутник цікавий тим, що під товстою крижаною корою, ймовірно, ховається океан із рідкої води. Вважається, що цей океан перебуває в контакті з кам’янистою мантією Європи й потенційно створює умови, аналогічні гідротермальним джерелам на Землі.
SPHEREx
Ця космічна обсерваторія проведе перше спектральне дослідження всього неба, розкриваючи походження Всесвіту шляхом вивчення галактик і зірок. За даними NASA, обсерваторія, збере дані про 450 мільйонів галактик і понад 100 мільйонів зірок у Чумацькому Шляху. Тривалість місії становитиме 2 роки, вона може бути запущена у квітні 2025 року.
VERITAS
Ця місія спрямована на вивчення Венери. Цей пекельний світ вважається злим близнюком Землі. Вчені припускають, що Венера колись була дуже схожа на Землю, але поступово втратила воду. Ця місія розкриє причини розбіжності шляхів еволюції Венери та Землі. Орбітальний апарат вивчатиме поверхню і надра пекельної планети. Наразі дата запуску невідома.
MAIA
На цей час місія перебуває на стадії розроблення. Вона спрямована на розв’язання проблеми забруднення повітря шляхом розгортання складної системи візуалізації. Апарат проведе вимірювання, необхідні для визначення розмірів, складу і кількості твердих частинок, які забруднюють повітря Землі. Наразі у місії немає призначеної дати запуску.
SunRISE
Цей космічний інтерферометр все ще перебуває на стадії розробки. Очікується, що він складатиметься з шести невеликих супутників і призначений для вивчення сонячної активності. SunRISE надасть цінну інформацію про різні явища на Сонці, включно з сонячними спалахами, корональними викидами маси та іншими подіями.